Wizyty
Dziś: 15Wszystkie: 7838

TECHOT TH-550

Stacja lutownicza BGA TECHOT TH-550

Stacja lutownicza BGA Techot TH-550 to nowoczesne i profesjonalne narzędzie do precyzyjnego lutowania podzespołów BGA, PBGA, PLCC, itp. Dzięki dobremu stosunkowi ceny do jakości, łatwemu w użyciu dotykowemu panelowi kontrolnemu, oraz trój-elementowemu układowi grzewczemu stanowi idealne rozwiązanie dla serwisów poszerzających zakres swoich usług.


Funkcje i cechy Techot TH-550:


 

 

 • Urządzenie posiada wysuwany panel dotykowy i kontrolę mikroprocesorową. Na monitorze wyświetlane są trzy wykresy temperatury w dowolnym czasie, dzięki czemu błąd temperatury może być kontrolowany w zakresie 3 stopni.
 • Urządzenie jest przystosowane do pracy z dużymi płytami głównymi wykonanymi w technologi lutu zarówno ołowiowego jak i bezołowiowego. Duża moc i wydajny system chłodzenia zapewnia efektywną pracę i skrócenie czasu oddziaływania wysokiej temperatury na płytę do niezbędnego minimum.

 

 

 

 • Każdy profil lutowniczy posiada 8 sekcji temperatur. Doskonały system kontroli temperatury zapewnia skuteczność lutowania.
 • Może zapisać od 1 do 50 wykresów parametrów jednocześnie. Może analizować wykresy i zmieniać ustawienia na panelu dotykowym w dowolnym czasie.

 

 

 • Istnieją trzy niezależne powierzchnie grzejące. Pierwsza i druga to nadmuch gorącego powietrza, a trzecią stanowi kwarcowy element grzejny. Pierwszą i drugą powierzchnie grzejną można kontrolować poprzez wiele grup i sekcji parametrów temperatury. Górny element grzejny (moc: 800W) regulowany jest w każdej płaszczyźnie, dolny (moc: 1200W) daje natomiast możliwość regulacji wysokości. Trzecia powierzchnia (moc: 2400W) podgrzewa płytę na dużej powierzchni redukując naprężenia i obniżając temperaturę potrzebną do prawidłowego przylutowania elementu. • Montaż płyty odbywa się za pomocą specjalnie wyżłobionych szyn montażowych lub uchwytów do płyt o nieregularnych kształtach o wymiarach max: 375 × 300mm, min: 20x20mm.
 • Odpowiednio dobrany czujnik temperaturowy o wysokiej czułości typu K pracujący w zamkniętej pętli w celu dokładnego określenia temperatury górnej jak i dolnej.  • Specjalnie zaprojektowane dysze magnetyczne montuje się natychmiastowo, dają możliwość ustawienia pod każdym kątem. Zostały wyposażone w specjalne otwory którymi odprowadzane jest powietrze dzięki czemu nie zdmuchniemy elementów znajdujących się w pobliżu lutowanego układu.

 

 

 • Regulacja górnego podgrzewacza w trzech płaszczyznach gwarantuje możliwość idealnego wypozycjonowania nadmuchu nad lutowanym elementem w trzech płaszczyznach XYZ.
 • Moc grzewcza 4,5kW zapewnia że urządzenie poradzi sobie z nawet największymi układami.

 

 

 • Silny poprzeczny wentylator chłodzi automatycznie płytę PCB po rozlutowywaniu i lutowaniu, może zapobiec deformacji płyty PCB i zabezpieczyć efekt reballingu.
 • Po skończeniu rozlutowywania i lutowania, generoway jest alarm. Kiedy temperatura wychodzi spod kontroli, obieg elektryczny może zostać automatycznie odcięty, za pomocą systemu ochrony przed nadmiernie wysoką temperaturą.

 

 

 • Wbudowana pompa próżniowa i zewnętrzny odsysacz próżniowy umożliwia łatwe podniesienie układu BGA.
 • Stacja posiada CE, wyłącznik awaryjny jak również podwójne zabezpieczenie zabezpieczające płytę przed przegrzaniem.

 

 

 

 

W skład zestawu TH-550 wchodzą:

 1. Stacja lutownicza TH-550
 2. Cztery dysze górnego podgrzewacza ( 31x31mm, 38x38mm, 41x41mm )
 3. Dysza dolnego nadmuchu ( 28x28mm, 55x55mm )
 4. Zapasowe elementy grzejne ( dwa dla gorącego powietrza, jeden panel IR )
 5. Elementy do montażu płyt o nieregularnych kształtach 6szt
 6. Instrukcja obsługi w języku polskim oraz angielskim
 7. Gwarancja pisemna na 24 miesięcy obejmuje również elementy grzejne